Proiect de hotătâre privind aprobarea Regulamentului Serviciului public de salubrizare a localităților din județul Mureș

Nr. 2710  din 14.05.2020

Anunț privind deschiderea consultării publice

Astăzi, 14.05.2020, Comuna Mica anunță deschiderea procesului de dezbatere publică privind următorul proiect de act normativ:  Proiect de hotărâre privind aprobarea modificării și completării Regulamentului Serviciului Public de Salubrizare a Localităților din Județul Mureș

Documentația aferentă proiectului de act normativ include:

·         Referatul de aprobare privind necesitatea adoptării actului normativ propus;

·         Proiectul de hotărâre;

·         Anexa la proiectul de hotărâre.

Documentația  poate fi consultată:

·         pe pagina de internet a instituției, la adresa: www.primaria-mica.ro , la secțiunea Proiecte de hotărâri cu caracter normativ;

·         la sediul instituției: Mica nr.56;

·         proiectul de act normativ se poate obține, în copie, pe bază de cerere depusă la Registratura instituției.

Propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare privind proiectul de act normativ supus consultării publice se pot depune până la data de 19.06. 2020:

·         ca mesaj în format electronic pe adresa de e-mail: mica@cjmures.ro;

·         prin poștă, pe adresa Mica nr.56 ;

·         la sediul Primăriei comunei Mica.

Materialele transmise vor purta mențiunea: „Aprobarea modificării și completării Regulamentului Serviciului Public de Salubrizare a Localităților din Județul Mureș Propunerile vor fi publicate pe pagina de internet a instituției la Secțiunea Proiecte de hotărâri cu caracter normativ.

Nepreluarea recomandărilor formulate şi înaintate în scris va fi justificată în scris.

Pentru cei interesați există și posibilitatea organizării unei întâlniri în care să se dezbată public proiectul de act normativ, în cazul în care acest lucru este cerut în scris de către o asociație legal constituită sau de către o altă autoritate publică.

Pentru informații suplimentare, vă stăm la dispoziție la următorul telefon: 0265/454112, e-mail: mica@cjmures.ro.

PRIMAR,                                                                                  SECRETAR General,

SZEKELY Ladislau                                                                           KERTESZ Istvan-Andras