Anunț - măsuri prevenire și limitare a eventualelor îmbolnăviri cu Coronavirus

ROMÂNIA

JUDEȚUL MUREȘ

UAT COMUNA MICA

ANUNȚ

Având în vedere măsurile de prevenire și de limitare a eventualelor îmbolnăviri cu Coronavirus, Primăria comunei Mica apreciază ca fiind necesară luarea unor măsuri de prevenire, în scopul asigurării sănătății și securității publicului larg și a angajaților.

Pentru aceste motive, Primăria comunei Mica vă aduce la cunoștință următoarele:

- Până la data de 31.03.2020 se suspendă activitatea de audiențe;

- Se dispune asigurarea unui aflux controlat al publicului în spațiile închise ale Primăriei, urmând ca în birouri să aibă acces doar câte o persoană;

- Păstrarea unei distanțe de cel puțin un metru între solicitant și funcționarul public de la ghișeu, precum și între publicul aflat la sediul Primăriei.

- Vă adresăm rugămintea de a evita, în limita posibilităților, deplasările la sediul Primăriei comunei Mica, recomandând cetățenilor transmiterea petițiilor, cererilor, reclamațiilor la adresa de e-mail mica@cjmures.ro, prin fax la numărul 0265/454033 sau prin poștă. De asemenea, pentru orice informație, vă stăm la dispoziție la numărul de telefon: 0265/454112.

VĂ MULȚUMIM PENTRU ÎNȚELEGERE!