În atenția agenților economici - măsuri de prevenire

Către,

AGENȚII ECONOMICI DE PE RAZA COMUNEI MICA

Având în vedere măsurile de prevenire și de limitare a eventualelor îmbolnăviri cu Coronavirus, punem în vedere operatorilor economici de pe raza comunei Mica faptul că au obligația să respecte și să pună în aplicare măsurile dispuse de către autoritățile în domeniul sănătății publice, pentru prevenirea și limitarea răspândirii infecțiilor cu Coronavirus.

În acest sens, se dispune intensificarea măsurilor de curățenie și dezinfecție în toate unitățile economice de alimentație publică, comerciale și de prestări servicii de pe raza comunei Mica.

Se vor lua măsuri cu privire la :

·        Dezinfecția frecventă a suprafețelor, în special în zona caselor de marcat, precum și în alte locuri expuse;

·        Instituirea măsurilor privind evitarea aglomerării de persoane în spațiile comerciale.