ÎN ATENȚIA CUPLURILOR CARE ANIVERSEAZĂ 50 DE ANI DE CĂSĂTORIE ÎN ANUL 2024

ÎN ATENȚIA CUPLURILOR

CARE ANIVERSEAZĂ 50 DE ANI DE CĂSĂTORIE ÎN ANUL 2024

Prin Hotărârea Consiliului local Mica nr.46/26.09.2024 s-a aprobat Regulamentul de acordare a ”diplomei de fidelitate” și a câte unui premiu financiar în valoare netă 300 lei, cuplurilor cu domiciliul în comuna Mica care au împlinit 50 de ani de căsătorie neîntreruptă.

Pentru a beneficia de ”diploma de fidelitate” și de premiul financiar, cuplul trebuie să îndeplinească cumulativ următoarele condiții:

a)      să fi împlinit 50 de ani de căsătorie neîntreruptă la data depunerii cererii;

b)      ambii soți să aibă domiciliul în comuna Mica,

c)      ambii soți să fie în viață la data depunerii cererii.

Primăria comunei Mica invită cuplurile care aniversează 50 de ani de căsătorie în anul 2024 să depună la registratura Primăriei comunei Mica cererea de acordare a ”diplomei de fidelitate și a premiului”, la care vor anexa copii după:

-  Certificat de căsătorie;

-  Act de identitate soț și soție

După verificarea îndeplinirii condițiilor și adoptarea hotărârii consiliului local, acordarea ”diplomei de fidelitate” și a premiului financiar solicitanților vor fi realizate într-un cadru festiv organizat la sediul Primăriei comunei Mica.

TERMENUL LIMITĂ DE DEPUNERE A ACESTOR DOCUMENTE ESTE 31 OCTOMBRIE 2024.

Mai multe informații pot fi obținute la sediul Primăriei comunei Mica.

Cu considerație,

PRIMAR